Jak zmontować film na telefonie? Sprawdź, jakie są najlepsze aplikacje

Sprawdź, jakie aplikacje do montażu filmów w telefonie są najbardziej polecane. Wideo w social mediach zyskuje na popularności. Wykorzystaj to!
Czas czytania 6 minut

Wideo staje się coraz silniejszym narzędziem w marketingu internetowym. Coraz więcej przedsiębiorców prowadzących swoje social media stara się więc je wykorzystywać. Pozostali natomiast wciąż się przed tym wzbraniają ze względu na brak umiejętności dotyczących tego, jak montować filmy. Warto jednak wiedzieć, że montowanie wideo nigdy nie było tak proste jak dziś! Jakie aplikacje do montażu filmów warto wykorzystać?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie aplikacje do montażu filmów warto zainstalować?
  • Jak montować krótkie video na telefonie?
  • Który video editor jest najlepszy?
  • Co musisz wiedzieć o edycji filmów na social media?

Wideo edytor – podstawa w tworzeniu filmów na social media

Czego potrzebujesz, aby stworzyć krótkie formaty wideo, które umieścisz na Facebooku czy Instagramie? Dwóch rzeczy! Dobrego telefonu i kilku aplikacji, a w tym dobry video editor. W tym artykule dowiesz się o kilku aplikacjach, które pokochałam do tworzenia krótkich wideo. Dobre programy do tworzenia i edycji wideo są obecnie nie tylko dostępne za darmo, ale oferują też szerokie możliwości. Dzięki temu każdy z powodzeniem może wypróbować je bez obaw, że inwestycja się nie zwróci. Musisz jedynie poświęcić odrobinę czasu, aby nauczyć się ich obsługi. Pamiętaj, ćwiczenia czynią mistrza. Po kilku próbach montowania filmów z pewnością zauważysz satysfakcjonujące efekty. Dzięki filmom zamieszczonym w social mediach uczynisz swoje strony zdecydowanie bardziej atrakcyjnymi i ciekawszymi dla odbiorców. Jak montować filmy w smartfonie i jakich programów do montażu sama używam? Zaczynajmy!

Video w firmowych social media – dlaczego warto?

Konkurencja w social mediach nigdy nie była tak duża jak obecnie. Konsekwencją jest to, że przedsiębiorcy muszą prześcigać się, aby zwrócić uwagę osób przeglądających media społecznościowe. Aby się to udało trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Ale jednym z ważniejszych jest to, aby wyjść naprzeciw trendom w marketingu internetowym i tym samym wykorzystywać narzędzia, których używa jeszcze niewiele osób.

Idealnym rozwiązaniem jest więc publikowanie video, co wpisuje się w najnowsze trendy w marketingu internetowym. Wciąż wiele osób zwleka z kręceniem i publikowaniem video w swoich social mediach. Warto więc wykorzystać ten czas i wyprzedzić swoją konkurencję. Zwykle jedną z przeszkód jest brak wiedzy o montażu filmów.

Wiedz jednak, że posiadając odpowiedni program do montażu video bez problemu sobie poradzisz.

Najlepsze aplikacje do montażu filmów

Wybrany edytor wideo ma kluczowe znaczenie dla jakości filmu. Gdyż niektóre programy do montażu wideo mogą się okazać zbyt skomplikowane na początek lub wręcz przeciwnie – oferować zbyt mało możliwości.

Dlatego warto zacząć od zainstalowania kilku aplikacji do montażu wideo i je po prostu wypróbować biorąc pod uwagę swoje indywidualne oczekiwania i potrzeby. Edytor wideo, którego ja używam na co dzień je spełnia.

Chętnie Ci opowiem zarówno o nim, jak i kilku innych, które okazują się przydatne w mojej pracy i nie tylko.

Edytor wideo – Lomotif

Lomotif to jeden z programów do montażu, który będzie działać zarówno na telefonach z systemem Android jak i na systemie iOS. Co ważne program jest darmowy – to kolejny plus.

Co możesz za pomocą tej aplikacji stworzyć? Filmy po 30 lub 15 sekund, czyli idealny czas pod np. Instagram Stories. Co więcej jest to jeden z lepszych programów pod kątem możliwości, gdyż masz bardzo szeroki wybór muzyki i to z topowych list przebojów!

Aplikacja sama montuje film pod rytm muzyki, którą wybierzesz. Możesz dodać tytuły, filtry, naklejki, choć ja osobiście z tego nie korzystam. Pamiętaj jednak, że ta aplikacja całkowicie wygłusza głos z filmu, więc jeżeli chcesz zmontować film, w którym mówisz – wiedz o tym, że nie będzie to słyszalne.

Dlatego ta aplikacja świetnie sprawdzi się np. w montowaniu kulis Twojej marki, a już niekoniecznie podczas filmów mających na celu edukację użytkowników.

Od czego zacząć? Nagrywasz filmy na swoją rolkę aparatu, jeden za drugim, z różnych perspektyw. Finalnie dobrze mieć około 8 filmów po 7 sekund. Odpalamy aplikację i montujemy! Jak to zrobić? Zobacz tutaj w moim LIVE, gdzie krok po kroku pokazuję jak to robię.

To z pewnością pomoże Ci rozwinąć swoje możliwości w zakresie nauki kręcenia pierwszych filmów na social media.

LIVE – montowanie filmów w Lomotif

inShot – aplikacje do montażu filmów

To aplikacja do wideo, która działa na systemie Android, jak i na iOS. Jest wprost genialna! Możesz w niej łączyć filmy, ciąć, dodawać muzykę (jednak ma znacznie uboższy album muzyczny niż Lomotif), dźwięk, napisy, naklejki, zmieniać filtry itd.

Dodajesz filmy, które wcześniej nagrywasz na rolkę aparatu i ustawiasz w takiej kolejności, jaka Ci odpowiada. Możesz w kilka minut przygotować ciekawy film, który odświeży Twoje treści w Social Media.

InShot to narzędzie uniwersalne, dzięki czemu może trafić w gusta szerokiej grupy użytkowników smartfonów, zainteresowanych czymś więcej niż tylko kręceniem wideoklipów.

Ten program jest również narzędziem przydatnym dla tych, którzy lubią mieć szczegółowy wpływ na swoje nagrania wypróbowując różnego typu cięcia, efekty, czy ścieżki dźwiękowe.

Instruktaż po tej aplikacji również znajdziesz w linku niżej, nagrałam o tym specjalny LIVE!

LIVE – montowanie filmów w InShot

Aplikacja do wideo – Videoleap

Videoleap to wersja programu do tworzenia wideo, która umożliwia łączenie filmów i obrazów w celu utworzenia ramki podwójnej ekspozycji, co daje szersze możliwości w zakresie montażu. Posiada system zaawansowanych warstw transformacji i fuzji. Pozwala również dodawać dodatkowe animacje, teksty oraz emotikony.

Na uwagę zasługuje tu również funkcja Green Screen umożliwiająca usunięcie tła lub pierwszego planu z poszczególnych materiałów wideo.

Program do edycji wideo – Mojo

Aplikacja Mojo to doskonały program do edycji wideo na smartfonie. Dzięki niej w prosty i szybki sposób z jednego zdjęcia lub screena zrobisz PRO Story. Jest to program, w który z pewnością warto zainwestować czas myśląc o tworzeniu Instagram Stories.

Wersja PRO pozwala na tworzenie relacji na bardzo wysokim poziomie. Dzięki niej można stworzyć dynamiczne stories z animacjami i niebanalnymi efektami. Aplikacja oferuje 12 kategorii tematycznych, w których znajdziemy 18 darmowych szablonów. Dodatkowo możemy wszystko edytować i dostosować do naszych potrzeb.

Aplikacja w wersji podstawowej jest bezpłatna z możliwością poszerzenia ilości szablonów za dodatkową opłatą. Aktualnie jednak mogą ją docenić tylko użytkownicy smartfonów z systemem IOS.

Program do wideo – VN video editor

Aplikacja VN do montowania wideo zawiera kilka naprawdę świetnych funkcji, które mogą z łatwością obsługiwać zarówno osoby początkujące, jak i już nieco bardziej zaawansowane. Na pozór program może wydawać się dość skomplikowany ze względu na interfejs.

Dlatego polecam stworzyć najpierw próbny projekt, aby móc przeprowadzić edycję wideo metodą prób i błędów.

Podsumowując

Jak montować filmy?

Korzystanie z darmowych aplikacji stało się dziś bardzo popularne i to bardzo dobrze. Skoro są darmowe to czas ich używać! A co więcej, oferują one coraz bogatsze możliwości w zakresie kreowania wideo na potrzeby rozwoju swojej marki w social media.

Wybrany program do edycji filmów może pomóc Ci przebić się przez działania konkurencji i cieszyć się rozwojem za sprawą rozbudowanych opcji montażu. Filmy w social media stają się coraz bardziej popularne, dzięki czemu z powodzeniem możemy wykorzystać ich potencjał reklamowy oraz PR-owy. Gdy wypróbujesz już różne aplikacje, z pewnością z czasem będziesz opierać się na jednej lub dwóch ulubionych, które spełnią konkretne oczekiwania.

Tworząc firmowe wideo możemy osiągać nie tylko większe zasięgi w mediach społecznościowych, docierać do większego grona potencjalnych klientów, ale również uzyskać lepsze efekty sprzedażowe.

Wiedza w pigułce

Jakie są najlepsze darmowe aplikacje do montażu filmów w smartfonie?

  • InShot
  • Lomotif
  • Videoleap
  • Mojo

Na co zwrócić uwagę montując filmy na potrzeby social media?

Aby filmy na social media przynosiły efekty marketingowe musisz zadbać nie tylko o wybór odpowiedniego programu do edycji, który zapewni Ci szereg niezbędnych opcji. Dobry program je umożliwia.

Ponadto ważny jest dobór odpowiedniej tematyki filmów, aby zainteresowała odbiorców i zachęciła ich do powrotu na Twoje social media. Może to być prezentacja backstage firmy, treści edukacyjnych i rozrywkowych, czy też opisy realizacji lub opinii zadowolonych klientów.

KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA VIDEOBOOK

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o tym, jak nagrywać i montować wideo telefonem, zapraszam Cię do zapisania się na mój Videobook. Dostaniesz tam solidną dawkę wiedzy oraz wskazówek, dzięki którym za pomocą filmów publikowanych w social media rozwiniesz swoją działalność i prześcigniesz konkurencję.

Lepsze wyniki marketingu bez zwiększania budżetu.

Pobierz darmowy ebook i dowiedz się, jak dzięki zmianie swojego podejścia do zarządzania marketingiem osiągać lepsze efekty przy tym samym budżecie. Zapoznaj się z najlepszymi praktykami współpracy opartymi na problemach jakie rozwiązaliśmy u klientów.

Pobierając go otrzymasz też newsletter KAMAN. To jedna wskazówka tygodniowo o tym jak poprawić Twój marketing.

Ostatnie najciekawsze artykuły

Marketing internetowy

Czy warto korzystać z usług agencji reklamowej?

Czas czytania 2 minut Agencja reklamowa – czy warto z niej skorzystać? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców, którzy zastanawiają się, jak skutecznie wypromować swoją firmę.